Kolchuga® wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa i niezawodności.

Aby stworzyć doskonałą osłonę silnika starannie myśleliśmy o wszystkich szczegółach, użyliśmy najbardziej rewolucyjnych technologii i patentów, oraz zrealizowaliśmy ich w metalu.

System bezpieczeństwa

System Take-Off® pozwolił rozwiązać kwestię awaryjnego przesuwania silnika w razie kolizji drogowej. W momencie deformacji elementów nośnych karoserii osłona uwalnia się z mocowań aby zminimalizować uszkodzenia silnika, skrzyni biegów oraz innych podzespolów.

Belki pochłaniające energię

Podstawą systemu jest belka skonstruowana ze specjalnego plastycznego tworzywa zdolnego do deformacji. W momencie najechania na pręszkodę lub kolizji drogowej belka przejmuje uderzenie wraz z jego energią. W poszczególnych modelach grubość belki sięga 8 mm.

System owiewu

Aby wykluczyć możliwość przegrzania silnika oraz skrzyni biegów w przedniej części osłony zaprojektowane są specjalne otwory, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza niezbędnego dla chłodzenia nagrzewających się podzespolów. Zamontowana osłona podczas jazdy powoduje obniżenie oporów powietrza niwelując jednocześnie zawirowania w komorze silnika a
wymuszony przepływ skutecznie odprowadza nadmiar ciepła.

System odporności

W miejscach możliwego uszkodzenia osłona posiada specjalne elementy głębokiego odlewnictwa, zapewniającę dodatkową sztywność osłony w czasie zderzenia z przeszkodami.

Powloka ochronna

Jednym z glównych zadań dla inżynierów było skuteczne zabezpieczenie osłony pzed korozją. Po przeprowadzeniu badań różnych powłok ochronnych, wybraliśmy technologię ZiPoFlex®. Ta elastyczna cynkowo-polimerowa powłoka okazała się najskuteczniejszą ochroną osloń, ponieważ nie mają na nią wpływu żadne czynniki atmosferyczne ani mechaniczne.

System serwisowy

Dla nas jest oczywiste, że najlepsza osłona powiina być latwą w obsłudze, nie wspominając o jej bezpieczeństwo i niezawodność. Korzystanie się z serwisu Quick WittED pozwala na wykonanie bieżących usług serwisowych bez konieczności zdejmowania całkowitą osłonę, a tylko tej jej części, gdzie są planowane roboty, w tym wymiany oleju i filtrów.

Dodatkowe błotniki
i elementy boczne

Obecność dodatkowych osłon - doskonały i niezawodny sposób na ochronę okablowania samochodu i elementów komory silnika przed wilgocią, kurzem i brudem. Na przykład, gdy Jesteś uwięziony w kałuży, głębokie zaspy śniegu lub pod czas jazdy drogą gruntową.

Dodatkowe elementy ochronne pozwalają odkryć nowe możliwości Twojego auta oraz otrzymać jeszcze więcej satysfakcji.

Usztywnienia

Poprzez połączenie najbardziej zaawansowanych technologii, zrobiliśmy osłonę lekkiej i wiarygodnej. Dla tego konieczne było zastosowanie technologii elementowego kucia matrycowego. Rezultatem pozostała niezwykle lekka i wiarygodna osłona.

Amortyzatory

Amortyzatory są wyprodukowani z wysokiej jakości gumy. Oni są elastyczne i niezawodne, oraz nie szkodzi im ani mróz, ani upał. Dla tego oni są zawsze gotowi do pracy i efektywnie zapobiegają występowaniu obcych dźwięków.